kontakt
222 253 676

Brýlové čočky

V oblasti brýlových čoček těžíme z mnohaletých zkušeností v oboru. Kromě běžných zakázek jsme připraveni řešit vaše nejrůznější požadavky týkající se vidění a problémů s tím spojených. Pomůžeme vám orientovat se v široké nabídce výrobců brýlových čoček, poradíme vám, jaké brýlové čočky jsou nejvhodnější pro vaši dioptrickou korekci a konkrétní potřeby.

 

 

Nejčastější řešené případy jsou:

 

Vidění na všechny vzdálenosti
(presbyopie, práce na blízko a na počítači zároveň).
 

progresiv_noviny.jpg

 

Přibližně po 40 - 45 roce života začne většina lidí pociťovat, že vidění do blízka není takové, jako bývalo. Písmenka již nejsou tak ostrá, délka rukou přestává stačit a stav se nezlepšuje, ani když se v lampičce vymění žárovka za silnější. Důvod je zcela zjevný. Čočka v oku, která zajišťuje zaostřování do blízka (akomodace) již svou úlohu nezvládá a je třeba pomoci jí nějakou korekční pomůckou. Nejjednodušší je pořídit si brýle na čtení. Ale co dělat v případě, když už používáte jedny brýle do dálky a k tomu teď ještě jiné do blízka. Řešení existuje celá řada, ale ne každé je vhodné pro všechny situace. V současné době jsou nejčastějším řešením multifokální (progresívní) brýlové čočky. Pro správnou funkci je ovšem potřeba posoudit celu řadu aspektů (pracovní vzdálenost, velikost pracovní plochy, pracovní poloha apod.) a přistupovat ke každé zakázce zcela individuálně. Dalším velice důležitým faktorem je naprosto přesně stanovená refrakce (dioptrické hodnoty). Protože věnujeme zhotovování víceohniskových brýlí náležitou péči, a pečlivě sledujeme nové trendy a vývoj v tomto oboru, můžeme nabídnout našim zákazníkům vynikající servis a zaručit, že budou s novými brýlemi vždy spokojeni.

 

 

Odstranění odrazů od mokré vozovky a vodní plochy
(řízení za mokra, vodní sporty, rybaření)
 

polarizace_rybar.jpg

 

Jedna z nejnepříjemnějších situací, kterou lze při řízení auta zažít je, když jedete po mokré vozovce proti slunci. V takovém okamžiku Vám pomohou pouze sluneční polarizované brýle. Je tomu proto, že odražené světlo je polarizované, a vytváří velmi nepříjemné, mnohdy i nebezpečné odlesky. K zamezení těchto odlesků byly vyvinuty právě polarizační filtry. Dříve používali polarizační brýle pouze lidé, kteří trávili dlouhý čas u vodních ploch (rybáři, jachtaři apod.) Díky novým technologiím se dnes polarizované brýlové čočky vyrábějí i v dioptrickém provedení a jsou proto dosažitelné i pro zákazníky, kteří musí používat dioptrické brýle. Polarizované brýlové čočky jsou v současné době dostupné i ve víceohniskovém provedení (bifokální, multifokální), což je důležité pro lidi v presbyopickém věku, kteří hodlají trávit svůj čas aktivně v přírodě, nebo řídí automobil. Díky svým unikátním vlastnostem jsou polarizované brýle oblíbené nejen u řidičů a vyznavačů vodních sportů, ale stále více se prosazují i v jiných sportech ( golf, sjezdové lyžování, běžky, běh a mnoho dalších) a v běžném životě, namísto běžných slunečních brýlí.

 

 
\

Ostré vidění při různých sportovních činnostech
(lyže, cyklistika, potápění ap.)
 

cyklista.jpg

 

Různé situace mohou vyžadovat i odlišný způsob pohledu na správnou korekci zraku. Jsou sporty, které vyžadují použití speciálních brýlí, kde je současná korekce dioptriemi velmi obtížná. Jedna z možností je používat kontaktní čočky. To ale také není vždy možné. Proto máme skladem i speciální brýlové obruby, které jsou pro tyto účely určené. Existuje celá řada sportovních brýlí, včetně lyžařských, které mají v sobě zabudovanou dioptrickou vložku, do které lze vsadit odpovídající dioptrickou korekci. V dioptrickém provedení je možné též zhotovit i brýle plavecké a potápěčské masky. Do potápěčských masek je také možné nechat na zakázku vyrobit přídavek na blízko, aby potápěč viděl na důležité přístroje.

 

 
 
 

Používání dioptrických brýlí při slunci
(na horách, u moře)
 

lyzar_slunce.jpg

 

Používání slunečních brýlí se stalo pro většinu lidí běžnou samozřejmostí. Zejména na horách a u moře, kde je sluneční záření intenzívnější, najdou sluneční brýle široké uplatnění. Co ale mají dělat lidé, kteří jsou nuceni používat i dioptrické brýle? Mají samozřejmě možnost své dioptrické brýle vyměnit za sluneční. Je ovšem zřejmé, že toto řešení nebude zrovna nejlepší. Je možné pořídit si k dioptrickým brýlím sluneční klip, který je univerzální a poměrně laciný, ale ne zrovna příliš estetický a zvyšuje váhu brýlí. Nejideálnějším řešením, je zhotovit dioptrické brýle ve slunečním provedení. Zákazník má možnost vybrat si z celé řady barev a stupně zatmavení. Díky speciálním brýlovým čočkám je také možné zhotovit dioptrické sluneční brýle z většiny modelů běžných slunečních brýlí. Nejnovějším trendem se staly samazobarvovací brýlové čočky. Jejich kvalita je dnes na velmi vysoké úrovni a kromě ochrany před UV zářením, nabízejí i poměrně vysokou intenzitu zabarvení. Hlavní výhoda samozabarvovacích brýlí spočívá v tom, že je lze vyrobit ve všech dioptrických provedeních (na dálku, do blízka, bifokální, multifokální, atd.)

 

 

Profese vyžadující speciální přístup k dioptrickým potřebám
(kameramani, zvukaři, zubaři, piloti a další)
 

zvukar.jpg

 

Již řadu let se specializujeme na korekci presbyopie při současném používání brýlí na dálku. To je stav, kdy není možné zaostřit na blízké předměty, především na čtení a zároveň vidět ostře do dálky, nebo na střední vzdálenosti, zejména monitor počítače anebo různé jiné předměty. Zhotovení víceohniskových brýlí je vždy precizní záležitost vyžadující individuální přístup. Vzhledem k tomu, že standardní multifokální brýlové čočky jsou určeny pro širokou populaci, je jejich funkce značně univerzální. Což je bezpochyby výhoda, ale znesnadňuje to jejich použití ve specifických případech. Jsou profese, u kterých je individuální přístup pro správnou funkci brýlí zcela zásadní. Jsou to zejména: zubaři, piloti, profesionální řidiči, kameramani, zvukaři, grafici pracující na velikých monitorech, a mnoho dalších. Naštěstí existuje celá řada speciálních víceohniskových brýlových čoček, které umožňují korigovat i ty nejproblematičtější případy.