kontakt
222 253 676

Měření zraku

Vyšetření na kontaktní čočky

Naše pracoviště je vybaveno nejmodernějšími přístroji určenými k vyšetřování refrakce (měření dioptrií) a aplikaci kontaktních čoček. Díky těmto přístrojům a zkušenostem našich optometristů jsme schopni vyšetřit i komplikovanější záležitosti, jako je například prizmatická korekce (dvojité vidění), nebo kontrastní citlivost. Dále také používáme unikátní přístroj Plusoptix, který dokáže rozpoznat oční vadu již u velmi malých dětí, což je důležité pro správný vývoj zraku.

 

 

Měření refrakce:

K měření dioptrií používáme nejmodernější počítačový phoropter (topcon CV5000). Vyšetření na phoropteru je oproti běžnému měření přesnější, rychlejší a hlavně pro zákazníka pohodlnější.

 

Topcon CV5000

 

Glaukom – zelený zákal:

Vedeni snahou poskytovat stále komplexnější služby a prohlubovat péči, kterou věnujeme našim zákazníkům, jsme instalovali bezkontaktní tonometr, kterým rychle a pohodlně změříme přesné hodnoty vašeho nitroočního tlaku. Díky tomu jsme schopni včas odhalit možnost vzniku glaukomu. Toto onemocnění u nás postihuje jedno až dvě procenta lidí nad 40 let a je také nejčastější příčinou slepoty u dospělých. Pokud je glaukom včas rozpoznán a léčen, lze postižení zraku předcházet. V případě, že Vám změříme zvýšené hodnoty nitroočního tlaku, doporučíme Vám navštívit očního lékaře, který provede další odborná vyšetření.